Topes de Collantes

Do tohoto národního parku se dostanete z Trinidadu po 15 km strmém stoupání, během něhož ale budete moci shlédnout množství palem, eukalyptů, borovic, jimiž se hluboké lesy jenom hemží. Unaveným poutníkům dokážou poskytnou pohodlný útulek před ostrými poledními paprsky, ale pozor, abyste se tu příliš „nerozseděli“, čeká vás ještě dlouhá cesta. Minete zdravotnické letovisko, jež je sice hezky vybaveno, ale postrádá jakýkoli projev života – je takové mrtvé. Nikde se nic neděje, tíživé ticho tu je až na obtíž. A proč vlastně podnikat tak dlouhou a zdánlivě zbytečnou cestu?

Pokud nechcete, nemusíte sem chodit, ale ti, co mě poslechnout, budou odměněni dvěma nádhernými vodopády: Salto de Caburní a Salto Vega Grande. Ale cesta k nim není vydlážděná, proto nazujte pevné boty, nejlépe trekové a voděodolné, protože cesta k nim je blátivá a velice úzká, proto pozor kam šlapete! Po tak dlouhé cestě se klidně můžete osvěžit v klidné vodě pod vodopády, kde si nerušeně zaplavete a smyjete tak ze sebe pot a špínu z cesty.

Pro ty, kteří by se na tuto cestu necítili, je možnost výletu džípem (samozřejmě za nějaký ten příplatek, ale ta možnost tu je a pokud opravdu nejste v dobré kondici, nemusíte být nutně o tuto atrakci ochuzeni).
Topes de Collantes je rájem v pohoří Sierra
Topes de Collantes je přírodní park v pohoří Sierra del Escambray. V tomto parku je položena třetí nejvyšší hora Kuby, která se nazývá stejně jako park a městečko a je vysoká 800 metrů. Všechny tři nejvyšší hory Kuby se nacházejí v pohoří Sierra. Druhou nejvyšší horou je Potrerillo peak, která je vysoká 931 metrů. Nejvyšším vrcholem Kuby je pak hora San Juan, která dosahuje nadmořské výšky 1 140 metrů nad mořem. Park Topes de Collantes je v první řadě známý jako turistické centrum, které je plné hotelů.

Příroda

Topes de Collantes je domovem celé řady fauny a flóry
Hlavním lákadlem tohoto resortu je nádherná a nenarušená příroda. Díky horské lokalitě, ve které se městečko nachází, je oblast plná vodopádů a kaňonů, které jsou pro okolí města typické. Topes de Collantes je porostlé národním květem Kuby, mariposou, která je charakteristická svou silnou vůní. Flóra je zde opravdu různorodá. Můžete zde sesbírat více než 40 druhů orchidejí nebo více jak 100 druhů kapradin. Typické je pro oblast také pěstování kávy, které zde můžeme nalézt až 40 druhů.

Atrakce

Caburni Falls jsou nedaleko vzdálené kávové plantáže, které jsou známé jako místo pro turistický hiking. Místo je vzdálené pouhé tři kilometry od města.
Hacienda Codina, místo, kam se jezdí za léčbou. Naleznete zde léčebné bahenní lázně či léčebné zahrady.

Jak se sem dostat?

Místo je vzdáleno pouhých 30 kilometrů od Trinidadu a nejjednodušeji, jak se sem dostat, je taxíkem z Trinidadu, který zde na Vás počká klidně celý den.