Plaza de la Catedral

Asi nejkrásnější náměstí hlavního města Havana. Jen výjimečně se stane, aby se na dláždění nerozkládal barevný trh řemeslníků. Pro turisty je tu připravena venkovní kavárna (to abyste se neupekli ve žhavém slunci). „Mojitos?“ zeptá se vás číšník a většina neodolá, aby alespoň tenhle napoj neochutnala. V uších vám zní místní rytmy sonu, který sám od sebe roztančí vaše unavené údy. Ta hudba a hluk okolo je nakažlivý. Rychle se přizpůsobíte a nakonec vás to pořvávání bude i bavit.

Na okrajích byste mohli najít nádherné fasády a zvonice z konce 18. století. To ale není všechno, vejdete-li trochu hlouběji, spatříte kostel založený v roce 1748 jezuity – to teprve budete žasnout nad pravou krásou – hledíte nahoru a už tomu zbývá pouze jedno, aby se mohutné zvony rozhoupaly a rozezněly tak své kovové srdce. Uvnitř toho moc nenajdete, ale kdysi tu prý byly uloženy ostatky Kryštofa Kolumba.

Pokud odbočíte do slepé uličky, dostanete se k dílnám s grafickým uměním.

Na náměstí byste neměli přehlédnout Museo de Arte Colonial nacházející se v paláci z 18. století. Jeho žlutý dvůr snad ani nejde přejít bez povšimnutí, navíc je tu sbírka nábytku ze 17. a 18. století – můžete tak obdivovat jeho stavbu a srovnat jej s naším nábytkem. Kdo ho měl pohodlnější?